ANKARA HABERLERİ

Dersimiz deprem

AA
01.03.2018 - 15:43Son Güncelleme :

AFET ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Ankara İl Müdürlüğü eğitmenleri, depremler konusunda bilinç oluşturulması için öğrencilere oyunlar üzerinden eğitim verdi.

AA

Okullarda AFAD eğitmenlerince tecrübeler ve Ar-Ge sonucunda geliştirilen materyaller üzerinden eğitimler verildi. Özellikle sağlam bina kavramı üzerinde durulan ve güvenli ortamlarda ‘sağlam bina yıkılmaz’ vurgusu yapılan eğitimlerle ‘Depreme hazır mıyız? Evimiz sağlam mı? Çocuklarımızın okulu, iş yerlerimiz sağlam mı? Eşyalarımız sabit mi?’ gibi sorular üzerinden depreme karşı bilinç oluşturulması hedeflendi.

MODELLER OYUNLAR GELİŞTİRDİK

AFAD Ankara İl Müdürlüğü eğitmeni Emel Sonkaya, 28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası dolayısıyla birçok etkinlik düzenlendiğini, bu etkinliklerden bazılarının okullarda yapılan bilinçlendirme eğitimleri olduğunu söyledi. Afetlerin önlenebilir olduğu konusunda bilinç oluşturmak istediklerini dile getiren Sonkaya, “Çocuklarımızın zihninde 'sağlam olduğunda yıkılmaz' olgusu somutlaşsın istiyoruz. Bunun için modeller, oyunlar geliştirdik. Deprem çözümlü minyatür evler yaptık. Amacımız çocukları korkutmak değil. Deprem zaten ürkütücü bir olay. Bu nedenle mümkün olduğunca derslerimizi eğlenceli hale getirdik” dedi. 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Dersimiz deprem hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Mart 2018 tarihinde saat 15 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Dersimiz deprem haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı