ANKARA HABERLERİ

Danslarla Anadolu

Hürriyet Haber
11.01.2019 - 15:03Son Güncelleme :

Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Devlet Halk Dansları Topluluğu’nun ‘Danslarla Anadolu’ adlı gösterisi, Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde sahnelendi.

Hürriyet Haber

Gecenin ev sahipliğini yapan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “Halk oyunları bizim özümüzdür. Bizi biz yapan değerlerdir. Doğu’nun barı da, Karadeniz’in horonu da, Ege’nin zeybeği de, İç Anadolu’nun kırık havası da bizim. Bizler Cumhuriyeti kuran ve bize emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan gideceğiz” dedi. Genel Sanat Yönetmenliğini Orhan Alptekin’in yaptığı programda, Halaydan horona kadar halk danslarının en seçkin örnekleri sergilendi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Danslarla Anadolu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Ocak 2019 tarihinde saat 15 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Danslarla Anadolu haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı