ANKARA HABERLERİ

Danslarıyla büyülediler

Haşim KILIÇ
22.04.2019 - 13:54Son Güncelleme :

Ukrayna’nın önemli dans topluluklarından Virsky Ukrayna Ulusal Halk Dansları Topluluğu, 36. Uluslararası Ankara Müzik Festivali kapsamında MEB Şura Salonu’nda sahne aldı.

Haşim KILIÇ

Pavlo Virsy ve Mykola Bolotov adlı iki balet tarafından 1937 yılında kurulan Virsky Ukrayna Ulusal Dans Topluluğu’nun gösterisine, Ankaralılar yoğun ilgi gösterdi. Gösteriyi izleyenler arasında Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Andrii Sybiha da yer aldı. Topluluk, iki bölümden oluşan gösterileriyle Ankaralılara görsel şölen yaşattı. 
İlk bölümde, Benim Ukraynam, Povzunets, Tsygansky Çingene Dansı, Volynsk Desenleri, Kiev Dostları gibi danslar sahneye koyuldu. İkinci bölümde ise Denizciler ve Vyshyvalnytsi adlı dansların yanı sıra eski bir Ukrayna kukla şovundan uyarlanan Kiraz Ağacının Altında adlı gösteri sunuldu. 70 dansçı ve 30 müzisyenin sahne aldığı dans gösterisinde, dansçılar binden fazla kostüm kullandı.

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Danslarıyla büyülediler hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Nisan 2019 tarihinde saat 13 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Danslarıyla büyülediler haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı