ANKARA HABERLERİ

‘Çöl rüzgarı’yla Başkent’e geldi

Zuhal DEMİRCİ/AA
22.02.2019 - 14:24Son Güncelleme :

Bisikletine taktığı Türkiye ve Azerbaycan bayraklarıyla 5 yıldan bu yana 60 bin kilometre yol katederek 32 ülkeyi gezen Azerbaycanlı gezgin Ramil Ziyadov, çocukluk hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyor.

Zuhal DEMİRCİ/AA

Yaklaşık 5 yıl önce kendine ait evi ve arsayı satarak çocukluk hayalini gerçekleştirmek için yollara düşen gezgin Ziyadov, “çöl rüzgarı” ismini verdiği bisikletiyle dünyayı dolaşıyor. Türkiye ziyareti kapsamında Ankara’ya gelen Ziyadov, “Kültürümüzü ve mutfağımızı gittiğim her ülkede insanlarla paylaşıyorum” dedi. İspanya’dan Mısır’a, Peru’dan Ekvator’a birçok ülkeyi dolaşan Ziyadov, Türkiye’den sonra İran, Pakistan ve Hindistan’a gitmek istediğini söyledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden ‘Çöl rüzgarı’yla Başkent’e geldi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Şubat 2019 tarihinde saat 14 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ‘Çöl rüzgarı’yla Başkent’e geldi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı