ANKARA HABERLERİ

Çocuklarımızla bağ kurmalıyız

Sedat CENİKLİ
12.01.2019 - 15:54Son Güncelleme :

Bahçeşehir Koleji veli semineri düzenledi. Ankara 50. Yıl Kampüsü’ndeki seminere Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kemal Suher konuşmacı olarak katıldı.

Sedat CENİKLİ

‘Bugünün Dünyasında Aile Olmak ve Yeni Nesil İletişim’ başlığı altında birebir iletişimde öncelikli alanlar, yeni nesili çözümleme, X ve Y kuşaklarında iletişim farklılıkları, aile ve toplum ilişkisinde iletişimin yeri konularına dikkat çeken Suher, özetle şunları söyledi:

İYİ BİR DİNLEYİCİ OLMALIYIZ

“Çocuklarımız adına daha fazla bir araya gelmeli, konuşmalıyız. Dünya o kadar hızlı değişiyor ki bu tip ortamalarda konuşmalıyız. Bunları tekrarlayıp sizin sorularınıza dilimizin döndüğü kadar yanıt vereceğiz. Çocuklarımızla iletişimimiz değişiyor, değişmeli. Bunun çözümü de iletişim. Peki etkili iletişimde çözüm nedir? Bir, paradigma kayması yaşamak zorundayız. Yani hayata tek bir pencereden değil, birden fazla pencereden bakmalıyız. İki, iyi bir dinleyici olmalıyız. Üç, en önemlisi duygusal bağ kurmalıyız.” 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Çocuklarımızla bağ kurmalıyız hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Ocak 2019 tarihinde saat 15 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çocuklarımızla bağ kurmalıyız haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı