ANKARA HABERLERİ

Çocuk zabıtalar iş başında

İHA
07.02.2019 - 15:33Son Güncelleme :

Çocukların bilinçli büyümelerini amaçlayan, çocuk zabıta uygulaması kapsamında Beypazarlı çocuk zabıtalar, okul kantinlerini denetledi.

İHA

Çocuk zabıtalar denetimde mevzuat hükümlerine uygun olmayan gıdaların bulunup bulunmadığı, ürünlerin son kullanma tarihleri, fiyat ve etiketler, ambalajların uygunluğu ve genel hijyen kurallarına uyulup uyulmadığını kontrol ederek, çalışanları da eldiven, maske ve bone takmaları konusunda uyardılar. Çocuklar daha sonra Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan'a ziyarette bulundu. Ziyarette çocuklar, Kaplan'dan çocuklar için yaptığı ve yapacağı çalışmalarla ilgili bilgiler alırken, kendi taleplerini de ilettiler. Çocuk bazıta uygulamasıyla çocukların bilinçlenmesini sağladıklarını kaydeden Kaplan, “Çocuklarımız, alışverişlerde hangi konulara dikkat edilmesi gerektiğini arkadaşları ve ailelerine de aktarıyor” dedi. 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Çocuk zabıtalar iş başında hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Şubat 2019 tarihinde saat 15 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çocuk zabıtalar iş başında haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı