ANKARA HABERLERİ

Çocuk romanı ödülü Ömür Kurt'un

Hürriyet Haber
16.05.2018 - 15:58Son Güncelleme :

Yazar Gülten Dayıoğlu adına kurulan Gülten Dayıoğlu Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Vakfı’nın 2017 yılı çocuk romanı ödülünü sahibi ‘Yaban Ördeği Ailesinin Göç Yolculuğu’ adlı eseriyle Hürriyet gazetesi aile-çocuk yazarı Ömür Kurt’un oldu.

Hürriyet Haber

Kurt ödülünü, Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü’nde gerçekleştirilen törende aldı. Programda konuşan Yazar Gülten Dayıoğlu, bundan önce verilen 12 ödülün de kadın yazarlara dağıtıldığına dikkat çekerek, seçilen nitelikli kitaplardan bir kütüphane oluşturmayı düşündüğünü söyledi. Ödülünü, Dayıoğlu’ndan alan Ömür Kurt da ödülün sahibi ilk erkek yazar olmaktan duyduğu mutluluğu belirterek, “İnsanlar birbirlerinin aralarına sınırlar gerip o sınırlar için savaşıyorlar, fakat hayvanlar sınırlar arasında özgürce uçuyorlar.’ Temel çıkış noktam buydu. Ve buna inanıyorum. Bilgi ve belgeye bu kadar kolay ulaşılabilen bir çağda, kitlesel bir cahillik yaşadığımızı düşünüyorum” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Çocuk romanı ödülü Ömür Kurt'un hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Mayıs 2018 tarihinde saat 15 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çocuk romanı ödülü Ömür Kurt'un haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı