ANKARA HABERLERİ

Çiçeği, çiçekçiden alın

Hürriyet Haber
11.05.2019 - 09:59Son Güncelleme :

Ankara Çiçekçiler Esnaf Odası, Anneler Günü’nde seyyar tezgâhlarda yapılacak çiçek satışlarına karşı hem belediyeleri hem de vatandaşları uyardı.

Hürriyet Haber

Oda Başkanı Emin Çimen, “Çiçeği, çiçekçiden alın” çağrısında bulundu.Anneler Günü için Ankara’ya farklı illerden 10, yurt dışından da 7 TIR çiçek geldiğini belirten Çimen, özetle şunları söyledi:

NORMAL GÜNDEN DAHA UCUZA

“Çiçekçi camiası önceki yıllarda sevgililer, anneler ve öğretmenler günlerinde iş yapardı. Bu yıl da Anneler Günü dolayısıyla çiçeğin çok olması sebebiyle güzel bir iş bekliyoruz. Çiçekte sıkıntımız yok, esnaf arkadaşlarımız da hazırlıklarını yapıyorlar. Birinci felsefemiz, çiçeği sevdirmek. Normal günden daha ucuza satış yapacağız. Her anneye bir gül, bir demet çiçek gitsin mantığıyla hazırlandık. Fırsatçılık kesinlikle olmayacak. Çiçeklerimiz ucuz.TEZGÂHLARA İZİN VERMEYİNBizim tek sıkıntımız, bu tür günlerde çok fazla çiçekçi türemesi. Herhangi biri tezgâh açıp, seyyar çiçek satıyor. Bu konuyla ilgili Büyükşehir ve ilçe belediyelerimize yazılar yazdık. ‘Bu tezgâhlara, büfelere izin vermeyin’ dedik. Sözünü aldık, bakalım ne kadar başarılı olur göreceğiz. Vatandaşlarımızı da uyarıyoruz. Bizim en büyük çağrımız bu. Çiçeği, çiçekçilerden alsınlar. En önemli şey bu. Çünkü çiçekçi esnafının büyük bir hazırlığı, emeği var.”   

DEMET 10 GÜL 5 TL

Yarın kutlanacak olan Anneler Günü’ne özel belirlenen Ankara’daki çiçek satış fiyatları şöyle:

* Demet çiçek: 10-100 TL

* Gül (Adet): 5-7.5-10 TL

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Çiçeği, çiçekçiden alın hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Mayıs 2019 tarihinde saat 09 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çiçeği, çiçekçiden alın haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı