ANKARA HABERLERİ

CHP’den üç yılın raporu

Murat YILMAZ
06.03.2018 - 16:14Son Güncelleme :

Büyükşehir Meclisi’nin CHP’li üyeleri, 2014-2017 yılları arasında Meclis çalışmaları ve Başkent’e ilişkin tespitlerini raporlaştırdı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na sunulacak olan rapor yerel seçim için yol haritası olacak.

Murat YILMAZ

CHP’den üç yılın raporuBüyükşehir Belediye Meclisi CHP grubu, 2014-2017 yılları arasındaki üç yıllık Meclis faaliyetleri ile Ankara’ya ilişkin tespit ve çözüm önerilerini kapsamlı bir rapor haline getirdi. 195 sayfadan oluşan raporda bütçe, ulaşım, eğitim, kültür, kent estetiği, sosyal alanlar, engelli vatandaşlar, spor, çevre ve sağlık gibi ana başlıklar altında sorunlar ve çözüm önerileri bulunuyor. CHP’li Meclis üyelerinin oturumlarda yaptıkları konuşmalara da yer verilen raporda üç yıllık mali durumlar da tablolarla belirtildi. Hazırladıkları raporu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na sunacaklarını belirten Büyükşehir Belediyesi CHP Grup Başkanvekili Doğan Yılmazkaya, “Yerel seçim hazırlıklarında da önemli bir kaynak olacak” dedi. Yılmazkaya şöyle konuştu:

KILIÇDAROĞLU’NA SUNULACAK

“Cumhuriyet Halk Partisi grubu olarak 2014’ten 2017’ye Büyükşehir Belediyesi’nde kenti ilgilendiren tüm konuları gündeme getirdik. Hangi sorunlar hangi platformda çözülebilir yol haritaları sunduk, katkı verdiğimiz de birçok şey var. Tespit ettiğimiz hususlar ve çözüm önerilerimiz de mevcut. Bunların hepsini yazılı bir döküman haline dönüştürdük. Bugünkü mevcut iktidarın Ankara’yı yönetirken hangi yanlışlıkları yaptığı rapor haline dönüşmüş oldu. Partimiz ve biz de yararlanacağız. Genel merkeze, il başkanlığına sunduk, genel başkanımıza da sunacağız.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden CHP’den üç yılın raporu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Mart 2018 tarihinde saat 16 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça CHP’den üç yılın raporu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı