ANKARA HABERLERİ

Cerablus'a insani yardım

Hürriyet Haber
08.03.2018 - 15:02Son Güncelleme :

Ankara Sanayi Odası (ASO) heyeti, Başkanı Nurettin Özdebir başkanlığındaki ASO üyeleri ve eşleri, Suriye’nin Cerablus kentini ziyaret etti.

Hürriyet Haber

Heyete, Gaziantep Vali Yardımcısı Yaşar Aksanyar eşlik etti. ASO Başkanı Özdebir de Türk halkının her gün bölgedeki gelişmeleri takip ettiğini anlatarak, "Sizin haberinizi alınca mutlu oluyoruz. Kötü haberinizi alınca üzülüyoruz. Sizin bir yeriniz acırsa bizim kalbimiz acıyor" değerlendirmesinde bulundu. Türklerin gittiği her yere barış ve huzur götürdüğüne de işaret eden Özdebir, “Huzur ve güven tesis edildikten sonra sürdürülebilirlik için insanlara aş ve iş lazım. Dünyanın ve Türkiye’nin dikkatini daha fazla buraya vermek istiyoruz. Artık burada, yatırım, ticaret yapmanın zamanının geldiğini duyurmak istiyoruz.” ifadesini kullandı. Cerablus Hastanesi, mahalli meclis, yetimhane ve okulları ziyaret eden ASO heyeti, kadınlara karanfil, çocuklara da oyuncak hediye etti. ASO tarafından hazırlanan TIR’da yer alan insani yardım malzemelerinin valilik kanalıyla Cerabluslulara dağıtılacağı belirtildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Cerablus'a insani yardım hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Mart 2018 tarihinde saat 15 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Cerablus'a insani yardım haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı