ANKARA HABERLERİ ÇANKAYA HABERLERİ

Sığınmacı ve göçmen çocuklar, bahara 'merhaba' dedi

DHA
06.05.2019 - 14:12Son Güncelleme :
DHA

ANKARA, (DHA)- ÇANKAYA Belediyesi ve İnsan Kaynağını Geliştirme Vakfı'nın ortaklaşa düzenlediği 'Bahara Kardeşe Merhaba Şenliği'nde sığınmacı ve göçmen çocuklar, Türkiye'deki yaşıtlarıyla birlikte eğlendi.
Çocuklarla ilgili çalışmalara her fırsatta destek veren Çankaya Belediyesi, 4 Mayıs'ta İnsan Kaynağını Geliştirme Vakfı'yla birlikte  sığınmacı ve göçmen çocuklar için 'Bahara Kardeşe Merhaba Şenliği' düzenledi. Ahlatlıbel Atatürk Park'ında gerçekleşen etkinlikte onlarca sığınmacı ve göçmen çocuk Türkiye'deki yaşıtlarıyla birlikte eğlenerek, bahara 'merhaba' dedi.
Animasyon gösterisiyle başlayan şenlikte, çocuklar eğlenceli yarışmalar ve müzik eşliğinde gün boyu baharın tadını çıkardı. Çuval yarışı, halat çekme, elma yeme gibi yarışmalarla renklenen şenlikte başta Suriyeli, Iraklı ve Afganistanlı çocuklar olmak üzere onlarca sığınmacı çocuk aileleriyle birlikte doyasıya eğlendi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çankaya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çankaya ilinden Sığınmacı ve göçmen çocuklar, bahara 'merhaba' dedi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Mayıs 2019 tarihinde saat 14 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sığınmacı ve göçmen çocuklar, bahara 'merhaba' dedi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı