ANKARA HABERLERİ ÇANKAYA HABERLERİ

ÇSM'de sanat şöleni

DHA
16.04.2019 - 14:05Son Güncelleme :
DHA

ANKARA, (DHA)- ÇANKAYA Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi (ÇSM), 49'uncusu düzenlenen Birleşim Ressamlar ve Heykeltıraşlar Derneği'nin (BRHD) sergisine ev sahipliği yaptı.
BRHD'nin 49'uncu Yıl Büyük Sergisi, Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde açıldı. 160 sanatçının 500'den fazla eserinden oluşan sergi, 27 Nisan tarihine kadar sanatseverlerin beğenisine sunulacak. Serginin açılış konuşmasını yapan BRHD Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yıldırım, "Değerli sanatçılarımızın eserlerini sanatseverlerle buluşturmak her zaman en büyük dileğimizdir. Sanatçıların eserlerini halkla buluşturmaları için salonlara ihtiyaç vardır. Bu anlamda yıllardır desteğini bizden esirgemeyen Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’e teşekkür ederim" dedi.
Sergiye, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen adına katılan Başkan Yardımcısı Nafiz Kaya, Çankaya Belediyesi'nin her zaman BRHD’nin yanında olduğunu belirterek, "Onların heyecanlarını birlikte yaşamak bize mutluluk veriyor. Sanatın ve sanatçının yanında olmak Çankaya Belediyesinin varoluş amaçlarından birisi. Bundan sonra da böyle güzel etkinliklerde hep beraber olacağız" diye konuştu.
Konuşmaların ardından Başkan Yardımcısı Nafiz Kaya, bu yılki BRHD 'Sanat Ödülü'nü kazanan ressam Yalçın Gökçebağ'a plaketini verdi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çankaya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çankaya ilinden ÇSM'de sanat şöleni hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Nisan 2019 tarihinde saat 14 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ÇSM'de sanat şöleni haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı