ANKARA HABERLERİ ÇANKAYA HABERLERİ

Çankaya kreşlerine başvuru 15 Nisan’da başlıyor

DHA
03.04.2019 - 14:11Son Güncelleme :
DHA

ANKARA, (DHA) - ÇANKAYA Belediyesi'nde 2019-2020 yılı okul öncesi eğitim dönemi başvuruları 15 Nisan'da başlıyor.
Çankayalı vatandaşlara 7 yeni kreş kazandırarak kreş sayısını 12'ye çıkaran ve bin 500 çocuğa okul öncesi eğitim imkanı sağlayan Çankaya Belediyesi, kesin kayıtları bu yıl da noter huzurunda çekilecek kurayla belirleyecek. Ebeveynlerin çocuklarının çağdaş ve kaliteli eğitim için öncelikli tercihleri olarak başvurdukları Çankaya Belediyesi'nde 15 Nisan-3 Mayıs tarihleri arasında sürecek başvuruların ardından 11 Haziran'da noter çekilişi yapılacak. Noter çekiliş sonuçları ise, 13 Haziran'da belediyenin internet sayfasından ilan edilecek.
2016 doğumlu 36 aylık çocuklar için 15 Nisan’da başlayacak başvuruların yanı sıra Çankaya Belediyesi kreşlerinde eğitimine devam eden üst yaş grubu çocuklar için başvurular 6-17 Mayıs arasında yapılacak. Aileler başvurularını, çocuklarının başlamasını istedikleri ve devam etmesini istedikleri kreşlere yapacak. Başvurularda anne, baba ve çocuğun kimlik fotokopisi ile anne-babanın maaş bordrosu istenecek.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çankaya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çankaya ilinden Çankaya kreşlerine başvuru 15 Nisan’da başlıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Nisan 2019 tarihinde saat 14 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çankaya kreşlerine başvuru 15 Nisan’da başlıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı