ANKARA HABERLERİ

Can dostların bilgileri bu kodda

Hürriyet Haber
08.04.2018 - 17:05Son Güncelleme :

Mamak Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’nde bulunan 150 sokak hayvanı, ‘Beni Sahiplen’ projesi kapsamında QR Kod ve web teknolojisi ile sahiplenilebiliyor.

Hürriyet Haber

Mamak’ta bulunan Metro Market’te başlayan pilot uygulamada sokak hayvanlarının üç boyutlu görselleri üzerine yerleştirilen QR Kod ile tarama yaparak hayvanlar hakkında bütün bilgilere ulaşabilmek mümkün. Minik dostlara sahip olmak isteyen vatandaşlar için QR Kod uygulamasının yönlendireceği web sayfasında, her hayvanın kendi bilgilerini içeren görsellere, yaşına, cinsiyetine ve aşı bilgisine kadar birçok ayrıntıya ulaşılabiliyor. Sahiplenme işlenmeleri yine bu sayfadan yapılabiliyor. Sitede hayvan sahiplenme konusunda bütün bilgilendirilmeler de yapılıyor. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Rehabilitasyon merkezimizden sahiplenilen minik dostlarımızın ömür boyu aşılarını ücretsiz olarak biz yapacağız” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Can dostların bilgileri bu kodda hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Nisan 2018 tarihinde saat 17 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Can dostların bilgileri bu kodda haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı