ANKARA HABERLERİ

Can dostlar unutulmadı

Hürriyet Haber
27.12.2018 - 17:24Son Güncelleme :

Keçiören Belediyesi, sokakta yaşayan hayvanlar için hava sıcaklığının eksilere düştüğü kış döneminde kuru mama dağıtımı yaptı.

Hürriyet Haber

Kış mevsiminde yiyeceğe ulaşmakta güçlük çeken sokak hayvanları için yapılan çalışma, farklı mahallelerde bulunan besleme alanlarına ve sokak hayvanlarının uğrak noktalarına kuru mama bırakılarak gerçekleştirildi. Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, “Hayvanlara karşı şiddetin arttığı bu dönemde kendini ifade edemeyen canlılarımıza Keçiören Belediyesi olarak sahip çıkmaya devam edeceğiz” dedi. Başkan Ak, “Bağlum’da 3 bin 430 metrekarelik alanda inşaatı devam eden hayvan barınağımızda sona yaklaştık. 450 köpek için yazlık ve kışlık alan, 50 kedi kapasiteli kedi evi, karantina sahası, mama hazırlama ünitesi, veteriner hekim hizmeti, ameliyathane, sahiplendirme birimi ve idari ofisler gibi çeşitli bölümlerin olacağı barınağımız hizmete başladığında sokak hayvanlarımız daha sağlıklı bir ortama kavuşacak” ifadelerini kullandı.​

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Can dostlar unutulmadı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Aralık 2018 tarihinde saat 17 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Can dostlar unutulmadı haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı