ANKARA HABERLERİ

Can dost tasarımı

Hürriyet Haber
10.04.2019 - 16:16Son Güncelleme :

Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi ve Mamak Belediyesi ortaklığında gerçekleşen Çevre Bilinci ve Barınak Gönüllülüğü Eğitim Projesi tamamlandı.

Hürriyet Haber

8 ay süren projede Mamak Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’nde, hayvanların yaşamı, refah seviyelerinin artırılması, hayvanlara doğru yaklaşım ve iletişim kurma konusunda eğitim alan öğrenciler, can dostlar için mama kabı, oyuncak ve yatak gibi ürünler tasarladı. Projenin ikinci aşamasında ise bakanlığa bağlı yetiştirme yurtlarında kalan 14-16 yaş grubu 157 çocuk, Mamak’taki barınağı ziyaret ederek, eğitimlerden sonra ilk aşamada tasarlanan ürünleri sokak hayvanların kullanımına sundu. Katılımcılar ayrıca hayvan barınağına kendi isimleriyle ağaç dikti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Can dost tasarımı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Nisan 2019 tarihinde saat 16 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Can dost tasarımı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı