ANKARA HABERLERİ

Buzda büyülü vizyon

Hürriyet Haber
11.03.2018 - 14:40Son Güncelleme :

Senkronize Buz Pateni Milli Takımı’nı oluşturan Başkent ekibi Team Vizyon, İsveç’te mücadele edeceği önemli organizasyona hazırlanıyor.

Hürriyet Haber

2003 yılında kurulan Team Vizyon, senkronize buz pateni dalında bir çok kez Türkiye şampiyonluğu yaşadı. Takım ayrıca elde ettiği başarılarla, branşın öncüsü olarak yeni ekiplerin kurulmasının da yolunu açtı.
Mevcut takımda; 21’i asil, 13’ü altyapıdan olmak üzere, toplam 34 sporcu, 1 baş antrenörü, 1 koreografı ve 2 yardımcı antrenörü ile çalışmalarını sürdürüyor.
Görsel bir şölen
Geçen 3 yılda Milli Takım olarak seçilen Team Vizyon, Türkiye Buz Federasyonu tarafından 2015 yılından itibaren sırasıyla Kanada, Macaristan ve Amerika’da düzenlenen, Dünya Senkronize Buz Pateni şampiyonalarına gönderilerek ülkemizi temsil etti. Bunun yanı sıra takım; İskoçya, Fransa ve İsveç’te düzenlenen uluslararası yarışmalara da katıldı.
Bu yıl, 26-28 Ocak’ta yapılan Türkiye Senkronize Buz Pateni Şampiyonası’nda rekor bir puan alarak 4. kez yeniden Milli Takım olarak seçilen Team Vizyon; İsveç ’de 6-7 Nisan tarihlerinde yapılacak olan Dünya Senkronize Buz Pateni Şampiyonası’nda yarışacak.
Senkronize buz pateninde; kategoriye bağlı olarak, sayısında değişiklik gösterebilen bir grup patenci, müzik eşliğinde koreografi ile birlikte senkronize biçimde hareketler yaparak buz üzerinde görsel bir şölen oluşturuyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Buzda büyülü vizyon hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Mart 2018 tarihinde saat 14 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Buzda büyülü vizyon haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı