ANKARA HABERLERİ

Büyükşehir’de yapılandırma uzatıldı

Hürriyet Haber
05.08.2018 - 12:08Son Güncelleme :

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın yapılandırma süresinin 27 Ağustos tarihine kadar uzatıldığına yönelik açıklamasının ardından, Ankara Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Daire Başkanlığı da vatandaşların belediyeye olan borçlarının yapılandırılması için süreyi eş zamanlı olarak 27 Ağustos’a kadar uzattı.

Hürriyet Haber

Mükellefler, 31 Mart 2018 tarihinden önceki dönemlere ait vergi borçları ile birlikte cezaları yapılandırılabilecek. Kanun kapsamında kendilerine tanınan ödeme kolaylığından yararlanmak isteyen vatandaşların, Ankara Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Daire Başkanlığı Gelir Şube Müdürlüğü’ne dilekçeyle başvurmaları gerekiyor. Mükellefler vergi borçlarının yanı sıra, 31 Mart 2018 tarihinden önceki dönemlere ait ilan ve reklam, asfalt, eğlence ve yangın sigorta vergileri ile harçlar, tıbbi atık, ecrimisil gelirleri, işgaliye ücreti ve Büyükşehir’e olan kira borçlarını da yapılandırabilecek. Yetkililer, mükellefleri yapılandırma işlemlerini son güne bırakmamaları konusunda uyarırken, yapılandırmanın son gününde yoğunluk yaşandığına dikkat çektiler.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Büyükşehir’de yapılandırma uzatıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Ağustos 2018 tarihinde saat 12 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehir’de yapılandırma uzatıldı haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

15 Ağustos 2018, Çarşamba
 • İmsak
  04:18
 • Guneş
  05:53
 • Öğle
  12:59
 • İkindi
  16:46
 • Akşam
  19:53
 • Yatsı
  21:22
Sayfa Başı