ANKARA HABERLERİ

Büyükelçilikte caz gecesi

Haşim KILIÇ
16.04.2019 - 16:15Son Güncelleme :

2001 yılında Washington’daki Smithsonian Müzesi’nde kutlanmaya başlanan ve caz müziğini ve tarihini tanıtmayı amaçlayan “Nisan Ayı Caz Ayı” etkinlikleri kapsamında ABD’nin Ankara Büyükelçiliği de konserler düzenliyor.

Haşim KILIÇ

Konserlerin ilki, geçtiğimiz günlerde ABD Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Jeffrey Hovenier’ın ev sahipliğinde büyükelçilik rezidansında düzenlendi. Gecede vokalde Ayça Gündüz, davulda Burak Durman, gitarda Yunus Muti ve kontrbasta Cem Malak’tan oluşan grup, caz müziğinin sevilen örneklerini seslendirdi. Jeffrey Hovenier, yaptığı açılış konuşmasında, “Caz müziği, Amerika’da doğdu ve bence ülkemizin ihraç ettiği en önemli unsurlardan biri. Cazın, 20. yüzyıl boyunca gerek ABD’de gerekse dünyada klasik müzikten R&B’ye uzanan geniş bir yelpazede pek çok müzik türüne katkısı oldu. Ayrıca ressamlara, şairlere, film yapımcılarına ve dansçılara iham verdi. Caz, ırk, sınıf, din ayrımı gözetmiyor ve farklılıkların önündeki engelleri kaldırıyor” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Büyükelçilikte caz gecesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Nisan 2019 tarihinde saat 16 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükelçilikte caz gecesi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı