ANKARA HABERLERİ

Büyükelçiliği rengarenk boyadılar

Haşim KILIÇ
30.03.2019 - 14:37Son Güncelleme :

ABD Ankara Büyükelçiliği konsolosluk bölümünün bahçe duvarı rengarenk oldu.

Haşim KILIÇ

Vize başvurusu için gelenlere sürpriz yapma düşüncesiyle harekete geçen büyükelçilik yetkilileri, sokak sanatçısı Cem Sonel ve Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Görsel Sanatlar Bölümü’nden gönüllü öğrencilerin katılımıyla konsolosluk bölümünün bahçesindeki siyah duvarı renklendirdi. Sonel ve gönüllüler, tasarımlarını üç günde hayata geçirerek duvarı yeni bir görünüme kavuşturdu. ABD Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Jeffrey Hovenier de Sonel ve gönüllüleri boyama süreci devam ederken ziyaret etti, duvarın boyanmasına da katkıda bulundu.

YILDA 35 BİN KİŞİ GEÇİYOR

Projeye ilişkin bilgi veren ABD Büyükelçiliği Kültür Ataşesi Saad Bookhari, “Daha önce dünyanın diğer yerlerindeki ABD konsolosluk binalarında da benzer projeler yapılmıştı. Böyle tual niteliği taşıyan boş alanları sanatsal ifadeler için kullanabiliyoruz. Bu yolla insanlara daha önce görmedikleri şeyleri gösterme şansımız oluyor” diye konuştu. ABD Büyükelçiliği’nde konsolosluk işlerinden sorumlu diplomat olarak görev yapan Konsolos Amber Baskette ise şunları söyledi: “Yılda yaklaşık 35 bin kişi konsolosluk binamızdaki bu bekleme alanından geçiyor. Bu duvar resminden önce tek gördükleri siyah duvarlar ve dikenli tellerdi. Ama şimdi böyle güzel bir şey görecekler.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Büyükelçiliği rengarenk boyadılar hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2019 tarihinde saat 14 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükelçiliği rengarenk boyadılar haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı