ANKARA HABERLERİ

Büyükelçiden işbirliği ziyareti

Hürriyet Haber
03.03.2018 - 15:58Son Güncelleme :

Kongo Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi olarak Ocak ayında göreve başlayan Luc Joseph Okio, ATO Başkanı Gürsel Baran’ı ziyaret etti.

Hürriyet Haber

Büyükelçisi Okio, gerçekleştirdiği ilk ziyaretin Ankara Ticaret Odası’na olduğunu belirterek, esas görevinin Türkiye ile Kongo Cumhuriyeti arasındaki ticari işbirliğini geliştirmek olduğunu söyledi. Büyükelçi Okio, Türk işadamlarını Kongo’ya yatırım yapmaya davet etti. Büyükelçi, THY’nin Kongo’ya direkt uçuş yapmasını istediklerini de söyledi. ATO Başkanı Baran da, “Kongo Cumhuriyeti ile ticari ilişkileri geliştirmekten biz de memnuniyet duyarız. Bununla da yetinmez ülkenizin ihtiyaç duyduğu alanlarda gelişimine destek de sağlarız. Türkiye’nin buna yetecek gücü mevcuttur” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Büyükelçiden işbirliği ziyareti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Mart 2018 tarihinde saat 15 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükelçiden işbirliği ziyareti haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı