ANKARA HABERLERİ

Bütçe eşitliğe duyarlı olacak

Hürriyet Haber
06.03.2018 - 15:07Son Güncelleme :

Çankaya Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde, “Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Bütçeleme” protokolünü imzalamaya hazırlanıyor.

Hürriyet Haber

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ile Kadın Adayları Destekleme Derneği Başkanı Nuray Karaoğlu tarafından imza altına alınacak protokol kapsamında; toplumsal cinsiyete duyarlı bütçelemenin yapılmasıyla, kadınlara, erkeklere, çocuklara, yaşlılara ayrılan kaynak ile hizmet dengesini sağlamak ve cinsiyet eşitsizliğinin giderilmesi amaçlanıyor. Protokolle birlikte, Çankaya Belediyesi müdürlükleri bünyesinde bütçe ve harcamalardan sorumlu personele, “Toplumsal Cinsiyet ve Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Bütçeleme” başlıklı zorunlu meslek içi eğitim verilecek. Protokol kapsamında, Çankaya Belediyesi 2020-2024 Stratejik Planı’nın oluşturulmasında, toplumsal cinsiyet eşitliğini stratejik amaç olarak belirleyen ve yerelin ihtiyaçlarına dair haritalandırmayı da içeren tavsiye metni hazırlanacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Bütçe eşitliğe duyarlı olacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Mart 2018 tarihinde saat 15 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bütçe eşitliğe duyarlı olacak haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı