ANKARA HABERLERİ

Bulgaristan milli günü kutlandı

Haşim KILIÇ
04.03.2018 - 13:12Son Güncelleme :

Bulgaristan Milli Günü, büyükelçilik rezidansında düzenlenen resepsiyonla kutlandı. Resepsiyona Başbakan Yardımcısı Fikri Işık da katıldı.

Haşim KILIÇ

Resepsiyonun ev sahipliğini Bulgaristan’ın Ankara Büyükelçisi Nadezhda Nikolova Neynsky ve eşi Svetlin Neynsky ev sahipliği yaptı. Kutlamaya Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’ın yanı sıra çok sayıda yabancı misyon temsilcisi ve davetliler katıldı. Fikri Işık, Bulgaristan halkının milli gününü kutlayarak, iki ülke ilişkilerinin siyasi, ekonomik ve kültürel alanda önemli potansiyel vadettiğini vurguladı. Işık, İstanbul’daki Sveti Stefan Kilisesi’nin 7 Ocak 2018 tarihinde açılmasının ilişkilerin geldiği seviyenin en güzel göstergesi olduğunu aktardı. Büyükelçisi Neyenski ise Bulgaristan’ın dönem başkanlığında ana hedeflerinden birinin Türkiye-AB ilişkilerinde doğrudan iletişim için her yolu açık tutmak olduğunu kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Bulgaristan milli günü kutlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Mart 2018 tarihinde saat 13 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bulgaristan milli günü kutlandı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı