ANKARA HABERLERİ

Bu park engelleri kaldıracak

Murat YILMAZ
10.05.2019 - 09:37Son Güncelleme :

Altındağ’a Ankara’nın ilk Engelsiz Park’ını kazandıracaklarını belirten Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, parkı Engelliler Haftası’nda açmayı planladıklarını söyledi.

Murat YILMAZ

Ankara’daki medya temsilcileriyle Ulucanlar Cezaevi Müzesi’nde iftarda buluşan Başkan Balcı, şöyle konuştu: “Engelli okulları Altındağ’da çok sayıda. Ankara’nın birçok ilçesinden insanlar buraya geliyor. Onların bir kermes programına katıldım. Orada aileler, ‘Ankara’da engelli çocuklara yönelik vakit geçirebilecekleri hiç park yok’ dediler. Bizim engelli kardeşlerimizle ilgili çok önemli projelerimiz var. Onlar öyle söyleyince, bunu yapmak üzere söz veriyorum dedim. Arkadaşlarımızla hemen fizibilitesini yaptık ve çalışmalara başladık. Önümüzdeki hafta Engelliler Haftası. Engelliler Haftası bitmeden inşallah Ankara’nın ilk engelsiz parkını Altındağ’da yapmayı planlıyoruz. Örnek Mahallesi’nde, Doğan Çağlar Ortopedik Engelliler İlköğretim Okulu’nun bahçesinde olacak. Büyük ve merkezi bir yer. Gelen bütün engellilere kapısı açık olacak.” Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluklarına da dikkat çeken Başkan Asım Balcı, “Ortak menfaat Ankara’nın geleceği. Herhangi bir parti ayrımı olmadan bu hizmetlerin yapılması gerekiyor. Burada ortak bir noktada buluşulacağını düşünüyorum” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Bu park engelleri kaldıracak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Mayıs 2019 tarihinde saat 09 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bu park engelleri kaldıracak haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı