ANKARA HABERLERİ

Bu festival kaçmaz

Hürriyet Haber
15.04.2018 - 15:30Son Güncelleme :

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle 19-29 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek 29. Ankara Uluslararası Film Festivali’nde 190’a yakın film gösterilecek. Gösterimler, Kızılay Büyülü Fener Sineması’nda gerçekleştirilecek.

Hürriyet Haber

Ankara’da ilki 1988’de ‘Ankara Film Şenliği’ adıyla düzenlenen ve başlangıcından itibaren Türk sinemasının gelecek kuşaklarını desteklemeyi amaçlayan Ankara Uluslararası Film Festivali’nde, her yıl olduğu gibi bu yıl da ‘Ulusal Uzun’, ‘Belgesel’, ‘Kısa Film’ yarışmaları yer alacak. Ayrıca, ‘Ulusal Uzun Proje Geliştirme Desteği’ verilecek.

Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı tarafından düzenlenen festivalde, imza günleri ve söyleşiler de yapılacak. Festivalin ‘Dünya Sineması’ seçkisinde ise Retrospektif: Kenji Mizoguchi, Anısına, Her Daim Genç: 68 Sineması, Komik-i Kıta Avrupa, Aktarmasız Avustralya, Uzak Köşeler, Dünya Festivallerinden, Berlin Ekspresi, Konumuz Sinema bölümleri yer alacak.

FESTİVALE İLGİ YÜKSEK

Festival Direktörü İnci Demirkol, “Festival biletlerimiz satışa çıktığı gün tükenme aşamasına geldi. Bu yıl festivale ilgi yüksek. Bu çok sevindirici bizim için” dedi.

BİLET SATIŞI SÜRÜYOR

Festival programına ilişkin detaylı bilgi, “www.filmfestankara.org.tr” adresinde yer alıyor. Biletler ise Büyülü Fener Sineması ile https://www.biletinial.com’da satışa sunuluyor.

ANKARA FESTİVALLERİNİN EN BÜYÜK PROBLEMİ SPONSOR

Uluslararası film festivallerinde sponsor desteğinin önemine dikkat çeken Demirkol, “Bence, Ankara festivallerinin en büyük problemi sponsor. Bütün sponsor parası İstanbul’a gider. Tabii ne kadar çok paranız olursa olayı o kadar büyütebiliyorsunuz. Biz de film gösteriyoruz ama daha çok paramız olsa daha çok insan çağırırız. Bu konularda tabii bir parça daha geride kalıyoruz ama dilerim ki onlar da aşılır” diye konuştu.

EN İYİ FİLMLER SEÇİLECEK

Festivalin her yıl en heyecanlı bölümlerinden biri olan ‘Ulusal Uzun Film Yarışması’nda yönetmen Barış Pirhasan’ın başkanlığında, oyuncular Songül Öden, Güven Kıraç, yazar Şebnem İşigüzel ve görüntü yönetmeni Meryem Yavuz’dan oluşan seçici kurul, filmleri seyircilerle birlikte izleyip değerlendirilecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Bu festival kaçmaz hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Nisan 2018 tarihinde saat 15 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bu festival kaçmaz haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı