ANKARA HABERLERİ

Break dansın ‘en iyi’leri belli oldu

Haşim KILIÇ
18.03.2019 - 09:08Son Güncelleme :

Dünyanın en iyi break dansçısını belirlemek için her yıl düzenlenen Red Bull BC One Cypher’ın Türkiye ayağı, bu yıl Ankara’da gerçekleşti.

Haşim KILIÇ

İki gün süren yarışma sonunda erkeklerde Çağatay Değerli, kadınlarda ise Cemre Kozbay birinci oldu. Her iki birinci de, kasım ayında Hindistan’da gerçekleşecek olan Dünya Finali’nde Türkiye’yi temsil edecekler.
Divan Çukurhan’da düzenlenen ön elemeler ve atölyelerin ardından ikinci gün Milyon Performance Hall’de final karşılaşmaları yapıldı. Yaklaşık 100 dansçının katıldığı yarışmada erkeklerde 16, kadınlarda 8 dansçı finale adını yazdırdı. Kıran kırana müsabakaların ardından erkeklerin birincisi Çağatay Değerli ile kadınların birincisi ise Cemre Kozbay, kasım ayında Hindistan’da gerçekleşecek Dünya Finali’nde Türkiye’yi temsil etme hakkı kazandı.
Ankara’daki yarışmanın jüri koltuğunda, daha önce Dünya Finali’nde boy göstermiş Hong10, Wing ve Tuff Kid oturdu. 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Break dansın ‘en iyi’leri belli oldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Mart 2019 tarihinde saat 09 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Break dansın ‘en iyi’leri belli oldu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı