ANKARA HABERLERİ

Bilkent’te dumansız kampüs

Hürriyet Haber
07.05.2018 - 14:48 |Son Güncelleme :

Bilkent Üniversitesi Senatosu, 2022 yılı eylül ayından itibaren üniversitenin 3 bin dönümlük kampüsünde ‘sigara içmeyi yasaklama’ kararı aldı.

Hürriyet Haber

 

Bilkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdullah Atalar, sigaranın büyük bağımlılık yapan ve sağlığa çok fazla zararı bulunan kimyasal bir madde ve bir nevi zehir olduğunu söyledi. Atalar, “Nasıl kokain, eroin gibi uyuşturucu maddeler bağımlılık yapıyor, sigara da bağımlılık yapıyor. İnsan sağlığına zararı artık ispatlanmış bir nesne” dedi. Atalar, özetle şu bilgileri verdi:

DÖRT YIL SONRA BAŞLIYOR

“Türkiye'de 1980'lerde üniversitelerde derslerde, sınavlarda sigara içmenin serbest olduğunu hatta üniversite sınavında bile rahat bir şekilde sigara içilebiliyordu. O günlerden bugünlere geldik. O gün 'Bir gün sınıflarda sigara içmek yasaklanacak' dense kimse inanmazdı. ABD'de 2 bin 500 üniversitede sigara, bin 600 üniversitede ise her türlü tütün mamulunu içmek yasak. Türkiye ise bu konuda geride kaldı. Bilkent Üniversitesi olarak öncülük yapmak istedik. Geçen hafta üniversite senatosu ve yönetim kurulunun oy birliği ile aldığı kararla 2022 yılında yani 4 yıl sonra eylül ayından itibaren üniversitemizin kampüsünün içinde herhangi bir yerinde sigara içmek yasak olacak. Yasağın uygulanacağı alan 3 bin dönüm. Sigara yasağı hocaları, öğrencileri, çalışanları, işçileri, bahçıvanları, güvenlik görevlilerini ve herhangi bir konu için kampüse gelenleri de kapsayacak.” AA

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Bilkent’te dumansız kampüs hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Mayıs 2018 tarihinde saat 14 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bilkent’te dumansız kampüs haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

21 Ekim 2019, Pazartesi
 • İmsak
  05:34
 • Güneş
  06:58
 • Öğle
  12:38
 • İkindi
  15:39
 • Akşam
  18:09
 • Yatsı
  19:27
Sayfa Başı