ANKARA HABERLERİ

Beyaz Zambaklar memnun etti

Hürriyet Haber
11.03.2018 - 14:22Son Güncelleme :

Finlandiya'nın Ankara Büyükelçisi Paivi Kairamo, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ve Gaziosmanpaşa’daki ‘Kader’ sokağın isminin ‘Beyaz Zambaklar’ sokağı olarak değiştirilmesi nedeniyle bir davet verdi.

Hürriyet Haber

Elçiliğin Gaziosmanpaşa’daki adresinde gerçekleşen davete, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve davetliler katıldı. Büyükelçi Kairamo, konuşmasında cinsiyet eşitliğinin Finlandiya mükümetinin dış politika programınında öncelikli başlıklardan biri olduğunu ve Finlandiya’nın uluslararası insan hakları politikasının da ayrılmaz bir unsuru olduğunu belirtti. Mervi Nousiainen de, Finlandiya’nın ‘Beyaz Zambaklar ülkesi’ olarak bilindiğini ve Çankaya Belediyesi’ne yaptıkları sokak isminin değiştirilmesi konusunda olumlu yanıt aldıklarını aktardı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Beyaz Zambaklar memnun etti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Mart 2018 tarihinde saat 14 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Beyaz Zambaklar memnun etti haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı