ANKARA HABERLERİ

'Beyaz baston' yürüyüşü

AA
13.01.2019 - 13:32Son Güncelleme :

Gören Kalpler Derneği üyeleri ile görme engelli rehabilitasyon merkezi öğrencileri, ‘Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası’ dolayısıyla Opera'daki Melike Hatun Camisi önünden Ulus'taki heykele kadar yürüdü.

AA

Gören Kalpler Derneği Genel Başkanı Erol Sayyıdan, görme engelli vatandaşların yönlerini kolaylıkla bulabilmesi amacıyla kaldırımlara yapılan, fakat büyük bölümü sökülmüş olan sarı çizgilerin durumuna dikkat çekti. Sayyıdan, şunları söyledi:

KAYGAN OLMASI PROBLEM

“Sarı çizgiler maalesef istediğimiz düzeyde değil. Sarı çizgi üzerinde ilerlerken bir anda bastonumuz takılıyor. Sarı çizgilerin yüzeyinin kaygan olması da bizim açımızdan problem. Yetkilileri, yerel yöneticileri bu konuda daha fazla gayret etmeye davet ediyoruz." 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden 'Beyaz baston' yürüyüşü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Ocak 2019 tarihinde saat 13 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 'Beyaz baston' yürüyüşü haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı