ANKARA HABERLERİ

Beştepe’de kongre baskısı

Hürriyet Haber
03.06.2018 - 14:42Son Güncelleme :

Kulüp tüzüğüne göre Mayıs ayında toplanması gereken genel kurulla ilgili çalışma yapılmadı. Başkan adaylığını açıklayan Arda Çakmak, çok düşük miktarda ceza ödenerek genel kurulun ötelenmesi yönündeki girişimi kabul etmediklerini belirtip, “Camiadan yeni bir imza kampanyası başlatmamız yönünde talep geliyor” diye konuştu.

Hürriyet Haber

Spor Toto Süper Lig’e İlhan Cavcav’ın adını taşıyan sezonunda veda eden Gençlerbirliği’nde genel kurul süreci ile ilgili tartışmalar sürüyor. Kulüp tüzüğüne göre genel kürülün 3 senede bir Mayıs ayında toplanması gerekiyor.

Mayıs ayı geçmesine rağmen kongrenin toplanmamış olması nedeni ile bundan sonraki süreçte konunun mahkemelere taşınabileceği belirtiliyor.

Başkan adayı Arda Çakmak, olağan genel kurulun yapılmamasını eleştirip, gerekli hukuki girişimleri yapacaklarını ifade etti. Çakmak, ”Kanundan ve delegelerden kaçarak büyük camia olunmaz. Murat Cavcav ve ekibinin kongre yapmaktan kaçmasındaki sebep ibra edilmeyeceklerini bilmeleri” ifadelerini kullandı.

“OYLANMAYAN BİR DİLEKÇE”

“Geçen sene Murat Cavcav’ın seçildiği kongre, olağanüstü genel kuruldu. Orada bir dilekçe verildi deniliyor. Bu dilekçenin, yönetimin 3 seneliğine seçildiği şeklinde olduğu belirtiliyor. Oylanmayan bir dilekçeden bahsediyoruz. Ne öyle bir oylama yapıldı ne de delegelerin haberi var. Bu bahane edilerek olağan kongre yapılmıyor. Dernekler Masası ile görüşüldüğü ve küçük bir para cezasının ödenerek kongrenin ellerinden geldiği kadarıyla ötelenmesi gündemde. Bir camia için kongreden güzel ne olabilir?

“KONGRE YAPMAKTAN KAÇIYOR”

“Gençlerbirliği neden seçime gitmiyor? Galatasaray, Fenerbahçe gibi kulüpler kongre yapıyor. Bir camia için bu önemli. Herkes eteğindeki taşları dökecek, delege de kime oy verecekse verecek. Murat Cavcav ve ekibinin kongre yapmaktan kaçmasındaki sebep; mali konuda ibra edilmeyeceklerini biliyorlar. Geçen seneki tablo ile bugünkü tablo ortada. Bundan dolayı erteliyorlar. Bilançoyu saklıyorlar. Paramız var diyorlar. Bilançonu uluslararası kuruluşa inceletirsin, bir rapor yazarsın, herkese yollarsın, herkes susar. Paramız var diyerek bu işten kaçıyorlar ve suç işliyorlar. İlhan Bey, ne kadar zor günler olsa da kongre yaptı. Murat Cavcav kongre yapmaktan kaçıyor.”

Beştepe’de kongre baskısı

“BİN YENİ ÜYE YAPILDI”

“İlhan Bey vefat ettiğinde delege sayısı 950 civarıydı. Yöneticilerin birçoğunun haberi olmadan 600’e yakın delege kaydedildi. Kanun el verdiğince bu yapıldı. Şu anda bin 950 civarı üye olduğunu duyduk. Bin kişiyi kaydedip de neden kongre yapmadıklarını da anlayamıyorum. Kongre yapmamanın cezası çok ufak bir meblağ.”

“İMZA TOPLANIRSA KARAR ALINIR”

“Delegelerden telefonlar alıyoruz. Tekrar bir imza kampanyası başlatıp kulübe ulaştıracaklarını söylüyorlar. Kulüp delege sayısının yüzde 20’si kadar bir imza toplanırsa kongre kararı almak durumundalar. Şu günlerde Türkiye’de adalet yavaş işliyor. Bana göre yasal olmayan bir yönetimle Gençlerbirliği şu anda transfer çalışmaları yapıyor, oyuncu alıyor, oyuncu satıyor. Anlamakta zorluk çekiyoruz.

“SÖZERİ HAMLESİ DOĞRU BİR HAMLE”

“Murat Cavcav’ın 14 aylık döneminde en olumlu davranışı Erkan Sözeri’yi göreve getirmesi. Kongre yapmamaya hakkı yok. O kulüpte yönetim hakkını elde etmemelerine rağmen yapıyorlar. Biz göreve gelirsek Erkan Sözeri hoca ile yola devam ederiz. Kulübü düzlüğe çıkaracak 3 isimden biriydi. Gençlerbirliği yönetimi, yasal olarak bu hakkı elinde bulundurmuyor. Yeni transferler iyi çıkmazsa o zaman ne olacak? Menajerler mi görevlendiriliyor, ne oluyor? Bundan haberimiz yok. Galatasaray 3 ayda bir seçim yaptı, delegelere hesap veriyorlar. İşte böyle büyük kulüp oluyorlar. Gençlerbirliği’nin de büyük olması için bunları yapması lazım. Kanundan ve delegelerden kaçarak büyük camia olunmaz.”

Kulüp dışında bu gelişmeler yaşanırken, Beştepe’de bugün yapılacak yönetim kurulu toplantısında, genel kurul kararı alınması ve tarihinin belirlenmesi konusunda görüş alışverişinin yapılacağı belirtiliyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Beştepe’de kongre baskısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Haziran 2018 tarihinde saat 14 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Beştepe’de kongre baskısı haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı