ANKARA HABERLERİ

Besteler bilgisayarla

Hürriyet Haber
03.10.2019 - 14:54 |Son Güncelleme :

Türkiye’nin en uzun soluklu müzik yarışmaları arasında yer alan ‘TBD-Halıcı Bilgisayarla Beste Yarışması’na başvurular devam ediyor.

Hürriyet Haber

Bu yıl 26’ncısı gerçekleştirilecek yarışma için besteciler, bilgisayarda yaptıkları sözsüz ve özgün üretimlerini, 7 Ekim’e kadar internet üzerinden ulaştırabilecekler. Herhangi bir tema ve tür kısıtlaması bulunmayan yarışma herkese açık ve katılım ücretsiz. 18 Ekim’de jürinin ilk değerlendirmesiyle belirlenecek 10 eser, halk oylamasına açılacak. Yarışma, Türkiye Bilişim Derneği Bilişim Etkinlikleri kapsamında 6 Kasım’da Ankara’da gerçekleştirilecek. Finalistler eserlerini 6 Kasım’da Ankara Amerikan Kültür Derneği’nde jüri ve izleyiciler önünde yapılacak final gecesinde canlı performansla sergileyecek. Yarışmayla ilgili bilgi ve başvuru için: https://beste.halici.com.tr ziyaret edilebilir.

Besteler bilgisayarla

JÜRİDE BAŞARILI İSİMLER

Dereceye girecek ilk üçe Altın, Gümüş, Bronz Nota ödüllerinin yanı sıra müzik yazılım ve donanım hediyeleri verilecek yarışmada tüm finalistlere yazılım ürünleri hediye edilecek. İzzet Özün sunuculuğunu yapacağı yarışmanın jürisinde ise Garo Mafyan, İzzet Öz, Şeref Oğuz, Hakan Özer, Borga Parlar, Mehmet Okonşar, Artun Ertürk, Yavuz Durak, Rahmi Aktepe ve Emrehan Halıcı yer alıyor. Ayrıca bu yıl müzik yazılımı dünyasının uluslararası alanda da önemli isimlerinden olan; Dr. Ufuk Önen, Bülent Bıyıkoğlu, Murat Yücel, Gerçek Dorman ve Metin Emenullahi de teknik jüri olarak görev alacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Besteler bilgisayarla hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Ekim 2019 tarihinde saat 14 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Besteler bilgisayarla haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

23 Ekim 2019, Çarşamba
 • İmsak
  05:36
 • Güneş
  07:00
 • Öğle
  12:38
 • İkindi
  15:37
 • Akşam
  18:06
 • Yatsı
  19:25
Sayfa Başı