ANKARA HABERLERİ

Bernarda Alba’nın Evi prömiyer yaptı

Haşim KILIÇ
05.01.2019 - 14:18Son Güncelleme :

1936 İspanya iç savaşının (Franco) öncesi toplumda yaşanan kaosun ev içine yansımasını anlatan Tatbikat Sahnesi’nin yeni oyunlarından ‘Bernarda Alba’nın Evi’, prömiyerle Ankaralı tiyatroseverlerle buluştu.

Haşim KILIÇ

Federico Garcia Lorca’nın yazdığı, Binnaz Dorkip’in uyarlaması ve rejisiyle sanatsevelerle buluşan ‘Bernarda Alba’nın Evi’, izleyenlerin beğenisini kazandı. Müzikleri ve besteleri Onur Yüce’ye ait olan eser, dans, şiir ve müzik gibi farklı sanat disiplinlerini buluşturuyor. Binnaz Dorkip, eserler ilgili olarak şunları söyledi:

ŞİİR, DANS, MÜZİK BİR ARADA

“Ağustos ayından beri süren bir hazırlık dönemi oldu. Burada disiplinler arası bir durum var. Şiir, dans, müzik hepsi bir arada. Eser, tek perde ve 1 saat 10 dakika. Dans performansı için iyi bir zaman. Bu türe güncel olarak performans deniyor. Çünkü sanatçılar artık her şeyi bir arada yapıyor. Ben oyuncuyum, tiyatrocuyum, modernciyim, klasikçiyim gibi bir ayrım kalmadı. Artık herkes bütün bu disiplinleri bir araya gelerek kullanmak zorunda. Dansçıların konuşamayacağına dair bir fikri var insanların. Katiyen öyle bir şey yok.”

SEZON BOYUNCA DEVAM EDECEK

Korhan Başaran, Müge Güleşen, Betül Karapolat, Melih Efe Çınar, Umut Sevgül, Ezgi Sonkuş, Selin Tekman ve Derin Beşikçioğlu’nun rol aldığı oyun, sezon boyunca Tatbikat Sahnesi’nde izleyicinin karşısına çıkacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Bernarda Alba’nın Evi prömiyer yaptı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Ocak 2019 tarihinde saat 14 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bernarda Alba’nın Evi prömiyer yaptı haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı