ANKARA HABERLERİ

Belediye işçilerine yüzde 40 zam

Hürriyet Haber
03.02.2019 - 17:44Son Güncelleme :

Kahramankazan Belediyesi ile HAK-İŞ Konfederasyonu’na bağlı olan Tüm Belediye ve Genel Hizmet İşçileri Sendikası (Hizmet-İş) arasında imzalanan toplu iş sözleşmesiyle belediyede çalışan kadrolu işçilerin maaşlarına yüzde 40 oranında zam yapıldı.

Hürriyet Haber

Toplu iş sözleşmesine ilişkin protokol Belediye Başkanı Lokman Ertürk ile Hizmet-İş Ankara 1 No’lu Şube Başkanı Rafet Şahin arasında düzenlenen törenle imzalandı. Başkan Ertürk, “15 yıllık görevim süresince işçi, memur ve tüm belediye çalışanı mesai arkadaşlarımla birlikte ilçemizin daha iyi noktalara gelmesi için çaba ve gayret sarf ettik. Onların emeklerinin karşılığı ödenmez ama imkanlarımız dahilinde bu oranda bir zam yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Tüm mesai arkadaşlarıma aileleriyle birlikte sağlıklı ve huzurlu ömürler diliyorum” ifadesini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Belediye işçilerine yüzde 40 zam hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Şubat 2019 tarihinde saat 17 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Belediye işçilerine yüzde 40 zam haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı