ANKARA HABERLERİ

Belarus ile ticaret imzası

Hürriyet Haber
17.04.2019 - 15:07Son Güncelleme :

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkan Yardımcısı ile Belarus Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Vladimir Ulakhovich ekonomik ilişkileri geliştirmek ve ticaret hacmini artırmak amacıyla iş birliği protokolü imzaladı.

Hürriyet Haber

ATO Başkan Yardımcısı Temel Aktay, protokol kapsamında taraflar arasında ticari ilişkilerin geliştirilmesini hedeflediklerini vurguladı. Aktay, protokolün Ankara'ya katkı sağlayacağını belirterek, "İki ülkenin uzun yıllardan beri dostluk çerçevesinde sürdürdüğü ticari ilişkilerin, önümüzdeki yıllarda katlanarak artmasını bekliyoruz. Ticaretin önündeki bürokratik engellerin kaldırılmasıyla iki ülke arasındaki ticaret hacminin, Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi, kısa sürede 1,5 milyar dolar hedefine ulaşacağına inanıyorum" ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Belarus ile ticaret imzası hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Nisan 2019 tarihinde saat 15 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Belarus ile ticaret imzası haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı