ANKARA HABERLERİ

Beklentilerin uzağında

Hürriyet Haber
15.05.2019 - 13:37Son Güncelleme :

İlk ay gergin geçen, bu ay ise ‘kent yönetimi’ açısından daha hazır olması beklenen Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, ilk iki gününde yine beklentilerin uzağında kaldı.

Hürriyet Haber

GELECEK ADINA KAYGI UYANDIRIYOR

Mansur Yavaş, tek başına yürüttüğü seçim sürecindeki kararlı ve özgüvenli duruşunu Meclis yönetimine henüz yansıtabilmiş değil. Yönetim organizasyonundaki eksiklikler gelecek adına kaygı uyandırıyor.

TECRÜBELİ İSİMLER ARKA PLANDA

AK Parti grubunda kopuk bir görüntü hakim. AK Parti’nin 19 belediye başkanı, Meclis’te topa pek girmiyor. Meclis’in tecrübeli isimleri arka planda olmayı seçiyor, ya da onlara öyle bir rol biçilmiş durumda.

ASİSTE EDER BİR GÖRÜNTÜDEN UZAK


CHP grubu, iktidarın heyecanı dışında Yavaş’ı iyi asiste eder bir görüntüden uzak. İktidar ortağı İYİ Parti grubu, sözlü destek olma dışında henüz bir aksiyon almış değil. Onlar da belediye yönetimini dikkatle izliyor.

KENT SORUNLARI İLE POZİTİF SİYASET

MHP grubu, birlikte hareket etme açısından diğer partilerin önünde. MHP, bu ayki Meclis’e kadar geçen sürede kent sorunlarını gündeme taşıyarak pozitif siyaset yapıyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Beklentilerin uzağında hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Mayıs 2019 tarihinde saat 13 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Beklentilerin uzağında haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı