ANKARA HABERLERİ

Başkentli arıcılara 9 bin arılı kovan

Hürriyet Haber
03.06.2018 - 16:05Son Güncelleme :

Büyükşehir Belediyesi, ‘Başkent balı’ üretiminin artırılması, markalaştırılması ve arıcılıkla uğraşan arıcılara ekonomik katkı sağlanması amacıyla hayata geçirdiği, ‘Arılı Kovan ve Malzeme Desteği’ kapsamında ilk etapta arılı kovan dağıtımlarını tamamladı.

Hürriyet Haber

Tüm ilçelere kovan dağıtımını gerçekleştiren Büyükşehir, yaklaşık iki bin Başkentli arı yetiştiricisine, 9 bin 250 arılı kovan desteği sağladı. Arılı kovan dağıtımına en çok talep Beypazarı’ndan geldi. Büyükşehir, Beypazarı’nda 282 arı yetiştiricisine, bin 410 arılı kovan desteğinde bulundu. Başkentli arı yetiştiricilerine malzeme dağıtımına da önümüzdeki haftadan itibaren başlanacak. Malzeme desteği içinde, arı kıyafeti, eldiven, körük ve 2 kilo arı otu bulunacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Başkentli arıcılara 9 bin arılı kovan hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Haziran 2018 tarihinde saat 16 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkentli arıcılara 9 bin arılı kovan haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı