ANKARA HABERLERİ

Başkent tanıtımına katkı sağlayacak

Hürriyet Haber
10.04.2019 - 09:14Son Güncelleme :

Gökyay Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Birten Gökyay, Gökyay Vakfı ve Gökyay Satranç Müzesi yöneticisi Selma Dönek ile birlikte Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran'ı ziyaret etti.

Hürriyet Haber

Ziyarette Baran'a Ankara'nın Stratejik Tanıtımı Projesi kapsamında üretilen Ankara temalı satranç takımı hediye eden Gökyay, tüm dünyada şehir sembollerinin satranç taşlarına yerleştirilerek tanıtımının yapıldığını belirtti. Ankara için de Gökyay Satranç Müzesi olarak harekete geçtiklerini anlatan Gökyay, Ankara Kalkınma Ajansı ile yürüttükleri projeyle satranç takımını ürettiklerini kaydetti. Atakule'den Anıtkabir'e kadar Başkent'in sembollerinin satranç taşı olmuş hallerini inceleyen Baran, “Bu tür kültürel çalışmalardan daha güzel bir tanıtım çalışması düşünemiyorum. Ankara temalı satranç takımının Başkent'in tanıtımına katkı sağlayacağına inancım tam. Şehrimizin marka olarak tanınması için hepimiz elimizi taşın altına koyalım” dedi. İHA

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Başkent tanıtımına katkı sağlayacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Nisan 2019 tarihinde saat 09 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkent tanıtımına katkı sağlayacak haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı