ANKARA HABERLERİ

Baran: Ankara’da sanayi devrimi yapıldı

Hürriyet Haber
04.03.2018 - 14:49Son Güncelleme :

ATO Başkanı Gürsel Baran, sanayideki milliliğin önemine vurgu yaparak, “Tabir yerindeyse Ankara'da sanayi devrimi yapıldı. Artık şehrimiz savunma ve havacılık sanayinin merkezi durumunda” dedi.

Hürriyet Haber

Baran, Doğu ve Güneydoğu bölgelerinin Ankara'daki sivil toplum kuruluşları (STK) yöneticileri ile Siirt Vakfı Ankara Şubesi'nin organizasyonunda bir araya geldi. Baran özetle şunları söyledi:

KİMLİK DEĞİŞTİRDİ

“Ankara eskiden 'memur kenti' olarak anılıyordu, artık kimlik değiştirdi. Tabir yerindeyse Ankara'da sanayi devrimi yapıldı. Artık şehrimiz savunma ve havacılık sanayinin merkezi durumunda. Ankara'da yerli ve milli sanayimizi oluşturmamızın sonucunu Afrin'de gördük. Afrin'de kullanılan silahları üreten üyelerimize geçen hafta gerçekleştirdiğimiz toplantımızda Başbakanımız huzurunda ödül verdik. Cumhurbaşkanımız konuşmalarında 'yerli ve milli' vurgusu yapıyor. Türkiye'nin sağlam geleceği yerli ve milli üretimdedir.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Baran: Ankara’da sanayi devrimi yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Mart 2018 tarihinde saat 14 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Baran: Ankara’da sanayi devrimi yapıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı