ANKARA HABERLERİ

Babasının hayalini gerçekleştirdi

Ayça Gözde ÇETİN
29.12.2018 - 12:10Son Güncelleme :

Koleksiyoner babası Halil Ülger vefat ettikten sonra kendisi de koleksiyoner olan Nihan Ülger, babasının atölye hayalini gerçekleştirdi.

Ayça Gözde ÇETİN

Babasının hayalini gerçekleştirdi
Babasının koleksiyonuna kattığı antikaları hem sergilemek hem de onarmak gibi bir hayalinin olduğunu kaydeden Ülger, “Bu hayali babamın anısına ben gerçekleştirmek istedim. Kurduğumuz atölyede hem babamın topladığı eşyalar sergilenirken hem de biriktirdiğimiz eşyaların onarımını yapıyoruz” dedi. ANSE AVM’de bu sene başında açtığı Madame Monique 1071 isimli atölyede antika severleri de buluşturan Ülger şu bilgileri verdi:

Babasının hayalini gerçekleştirdiDÖNÜŞÜM ATÖLYESİ

“Babam çok eski eşya ve objeler biriktirirdi. Vefatından sonra koleksiyonundaki eşyaları satmayı düşünmediğim için aynı eşyaları ben de topladım. Babamın eşyalarını sergileme hayali vardı ve bu hayali açtığımız atölyede gerçekleştirdim. Vatandaşlardan gelen talepler üzerine atölyemizde eski eşyaların tamirat ve dönüşümünü de yapmaya başladık. Açtığımız kurslarda insanlar eşyalarına yeni yorum katıyorlar hem de keyifli vakit geçiriyorlar. Öğretmenlerimiz tarafından ahşap boyama dersleri de veriliyor.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Babasının hayalini gerçekleştirdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Aralık 2018 tarihinde saat 12 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Babasının hayalini gerçekleştirdi haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı