ANKARA HABERLERİ

Aysima için kök hücre bağışı

AA
26.02.2019 - 15:08Son Güncelleme :

İlik nakli bekleyen lösemi hastası 3.5 yaşındaki Aysima Cankıymaz'ın babasının Ankara Büyükşehir Belediyesi’ndeki çalışma arkadaşları, Aysima ve benzer durumdaki çocuklara umut olması için Türk Kızılayı’na kan ve kök hücre bağışı yaptı.

AA

Yaklaşık altı ay önce lösemi tanısı konulan, ilk aşamada tedaviden olumlu yanıt alınan ancak bir süre sonra hastalığı tekrarlayan Aysima, sağlığına kavuşabilmek için dokularıyla uyumlu bir bağışçıdan yapılacak kök hücre naklini bekliyor. Aysima'nın babası Ahmet Emin Cankıymaz, “Türkiye'deki tüm lösemi hastalarına yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bunu insanlık görevi olarak değerlendiriyoruz. Umarım, birden fazla insana yardımcı olabiliriz. Bir gün benim uygun donör olduğuma ilişkin telefonum çalarsa kendi çocuğuma gider gibi giderim" diyor. 

 Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Aysima için kök hücre bağışı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2019 tarihinde saat 15 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Aysima için kök hücre bağışı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı