ANKARA HABERLERİ

Ayşe ayakta alkışlandı

AA
28.02.2019 - 14:01Son Güncelleme :

Türk müziği motiflerini çağdaş müzik armonisiyle birleştiren, geleneksel dans figürlerinin yanı sıra yazıldığı 1920’lerin popüler danslarına da yer veren Ayşe Opereti, izleyiciyle buluştu.

AA

Prömiyeri 1929’da Samsun’da yapılan eser, 90 yıl sonra Ankara Devlet Opera ve Bale sanatçılarınca Opera Sahnesi’nde sergilendi. Romantik bir aşk hikâyesini köy-şehir senteziyle anlatan eser kapalı gişe oynandı, izleyiciler tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı. Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü tenor Murat Karahan, “Temsil hem geçmişimize sahip çıkmak hem de Türk operası markasını yaratmak için çok önemliydi” diye konuştu. Ayşe Opereti, 9 Mart Cumartesi günü de izleyiciyle buluşacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Ayşe ayakta alkışlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2019 tarihinde saat 14 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ayşe ayakta alkışlandı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı