ANKARA HABERLERİ

Ayrı listenin sebebi müdahale

Hürriyet Haber
24.02.2019 - 10:13Son Güncelleme :

CHP Gölbaşı İlçe Başkanı İbrahim Karaca, belediye meclis üyeliği listesine müdahale edildiği gerekçesiyle, CHP Gölbaşı İlçe Teşkilatı’nın seçimlere Millet İttifakı olarak tek liste girmediğini belirtti.

Hürriyet Haber

Başkanlık olarak, ortak listeyle çıkılması için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini aktaran Karaca, “Ancak gelişen süreçte İYİ Parti tarafından yönetimimizde belirlenen isimler değil, partimize meclis üyeliği için başvurusu yapmamış ve parti üyemiz olmayan isimler aday gösterilmek istenmiş. Hatta siyasi etik ve nezaket kurallarına uymayacak şekilde CHP’nin kurumsal kimliğine zarar verecek şekilde müdahalelerde bulunulmuştur” diye konuştu.

PLANLAR BOŞA ÇIKARILDI

CHP ve İYİ Parti İl Başkanları düzeyinde yapılan müzakerelerde olumlu sonuçlanması adına her türlü fedakarlığın yapıldığını aktaran Karaca, buna rağmen İYİ Parti ilçe teşkilatının, CHP’nin Gölbaşı’nda listesini zamanında teslim etmemesi üzerine bir strateji izlediğini söyledi. Karaca, “Yaşanan süreçte CHP’nin kurumsal kimliği korunmuş ve listenin geç teslim edilmesi ve seçime girememesi üzerine kurulan planlar boşa çıkarılmıştır” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Ayrı listenin sebebi müdahale hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2019 tarihinde saat 10 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ayrı listenin sebebi müdahale haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı