ANKARA HABERLERİ

Atölyesinin kapısını sanatseverlere açtı

Hürriyet Haber
14.02.2019 - 14:19Son Güncelleme :

Türkiye'nin dört bir tarafında ve yurt dışında eserleri bulunan Ünlü Heykeltıraş Aslan Başpınar, atölyesinin kapısını bir grup sanatsevere açtı.

Hürriyet Haber

Atölye ziyaretinde önce, sanatçının yaptığı eserlerin irili ufaklı maketleriyle bir heykel müzesine dönüşen mekân gezildi, bazı heykellerin öyküleri paylaşıldı. Sanatçı, OSTİM’de bulunan atölyesinde heykel yapım aşamalarını kendi çalışmaları üzerinde örneklendirerek anlattı.
Etkinliğin son bölümüyse, ziyaretçilerin içindeki heykeltıraşı keşfetme heyecanını yaşamasını sağladı. Ziyaretçiler Başpınar’ın hazırladığı iskeletlerle çamurdan büst çalışması yaptı. Konuklarıyla çalışmaya ortak olan Başpınar, heykel yapımıyla ilgili temel bilgiler verdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Atölyesinin kapısını sanatseverlere açtı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Şubat 2019 tarihinde saat 14 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Atölyesinin kapısını sanatseverlere açtı haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı