ANKARA HABERLERİ

ATO’dan dönem sonu faizleri ertelensin talebi

Hürriyet Haber
27.09.2018 - 10:04Son Güncelleme :

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran beraberinde bir heyetle Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’u ziyaret etti.

Hürriyet Haber

ATO Başkanı Baran, ziyaret sırasında, ATO’nun geçtiğimiz hafta sonu düzenlediği Ekonomik İstişare Toplantısı hakkında bilgi vererek, meclis üyelerinin dile getirdiği sorunları ve çözüm önerilerini dosya halinde Bakan Selçuk’a iletti. Baran, ziyarete ilişkin olarak yaptığı değerlendirmede, ekonomik gelişmelerden etkilenen ATO üyelerinin dönem sonu faizlerinin ertelenmesi talebinde bulunduklarını söyledi. Prim ödemelerinin ertelenmesi konusunu da gündeme getirdiklerini anlatan Baran, “Döviz kurlarında son dönemlerde meydana gelen artış nedeniyle sıkıntı yaşayan üyelerimize, toparlanmaları için fırsat verilmesini istiyoruz” dedi.

KOBİ KAPSAMINA ALINSIN

ATO Başkanı Baran, ziyarette, sağlık ve eğitim sektörlerinde faaliyet gösteren firmaların KOBİ kapsamına alınması talebinde bulunduklarını da dile getirdi. Ankara’da 4 bin firmanın faaliyet gösterdiği sağlık ve eğitim sektörünün istihdam yoğun sektörler olduğuna işaret eden Baran, KOBİ desteklerinden yararlandırılmaları halinde istihdamın da artacağını vurguladı. Toplantıda engelli istihdamının artırılması da gündeme geldi. Engellilere hangi sektörlerde ve iş kollarında yeni istihdam alanları açılabileceği konusunda çalışma yapılması konuşuldu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden ATO’dan dönem sonu faizleri ertelensin talebi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Eylül 2018 tarihinde saat 10 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ATO’dan dönem sonu faizleri ertelensin talebi haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

27 Eylül 2018, Perşembe
 • İmsak
  05:10
 • Guneş
  06:34
 • Öğle
  12:46
 • İkindi
  16:06
 • Akşam
  18:46
 • Yatsı
  20:04
Sayfa Başı