ANKARA HABERLERİ

Atıklar kaynağında ayrıştırılıyor

Hürriyet Haber
22.02.2019 - 14:05Son Güncelleme :

Yenimahalle Belediyesi, değerlendirilebilir atıkların kaynağında ayrı toplanması için ilçenin 11 noktasına ‘mobil atık getirme merkezi’ yerleştirdi.

Hürriyet Haber

Sıfır Atık Projesi kapsamında; geri kazanılması mümkün, değerlendirilebilir atıklar diğer atıklardan ve birbirinden ayrı olarak mobil merkezlerde toplanıyor. Bu merkezlerde; ayrı ayrı atık girişlerinden kağıt, plastik, metal, cam, elektronik atık, bitkisel yağ ve atık pil olmak üzere 7 kalemde atık toplanacak. Kısa zaman içinde ilçenin daha fazla noktasında uygulamanın artarak devam edeceğini belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Bir dünya sorunu olan çevre kirliliği ile mücadeleye yaşadığımız sokakta, mahallede ve ilçede başlamalıyız. İlçe sakinlerimizin de yürütülen çalışmalar ve projeler konusunda gereken desteği göstereceğine yürekten inanıyorum. Yenimahalle, çevre bilincine sahip insanların yaşadığı bir ilçedir” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Atıklar kaynağında ayrıştırılıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Şubat 2019 tarihinde saat 14 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Atıklar kaynağında ayrıştırılıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı