ANKARA HABERLERİ

AŞTİ’ye alternatif yol olacak

Hürriyet Haber
15.03.2019 - 15:53Son Güncelleme :

Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Bağlıca bölgesini Çevre Otoyolu’na bağlayacak yeni bulvarın çalışmalarını sürdürüyor.

Hürriyet Haber

Başkent trafiğini rahatlatmaya yönelik çalışmalar kapsamında yapımına başlanan ve 3 gidiş-3 geliş olmak üzere toplam 6 şeritli yol üzerinde; bir alt geçit, 4 bağlantı kolu ve 2 de yonca kolu yapılacak. Bağlıca bölgesinde yaşayan vatandaşların şehir dışı yolculuklarına merkez trafiğine girmeden ulaşmalarını sağlayacak bağlantı yolu sayesinde Bağlıca Bulvarı Çevre Otoyolu ile birleşecek. AŞTİ, Sabancı Bulvarı, 15 Temmuz Şehitler Bulvarı ve Bağlıca Bulvarı’nı birbirine bağlayacak yeni yol ve kavşak çalışması ile ilgili yetkililer, “Yapımına başlanan yolun yapılacak bir kavşakla AŞTİ Otobüs Terminali’ne bağlantısı sağlanmış olacak. Böylece otobüs giriş çıkışları için de alternatif bir yol görevi üstlenecek” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden AŞTİ’ye alternatif yol olacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Mart 2019 tarihinde saat 15 53’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AŞTİ’ye alternatif yol olacak haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı