ANKARA HABERLERİ

Asansörde kalanlar için özel kurtarma timi

AA
19.02.2019 - 17:33Son Güncelleme :

Başkent’te yaşayan girişimci Serdar Şimşek, asansörde mahsur kalanları kurtarmak için ‘7-24 Asansörde Kalan Kişileri Kurtarma Servisi’ adı altında özel kurtarma timi kurdu.

AA

Asansörde mahsur kalanların can güvenlikleri için hızlıca kurtarılmaları gerektiğini belirten Şimşek, özelikle kapalı alan korkusu ve panik atak hastası olanlar için hızlı kurtarmanın önem arz ettiğini vurguladı. Türkiye'de asansörde mahsur kalanların kurtarılmasına yönelik ilk özel kurtarma servisini uygulamaya koyduklarını anlatan Şimşek, 15 kişilik kadroyla Ankara'da kurtarma faaliyetlerini yürüttüklerini, uygulamayı Türkiye geneline taşıyacaklarını belirtti.

7/24 GÖREV BAŞINDA

Şimşek, Ankara'nın belirli noktalarında 7 gün 24 saat görev yapan mobil ekiplerinin olduğunu, asansörlerin içerisine yerleştirdikleri alarm butonuna üç saniye basılı tutulduğunda ekiplerin hızlı bir şekilde olay yerine gittiklerini anlattı. Yardım butonunun sadece asansör arızalandığında devreye girdiğine işaret eden Şimşek, “Onun dışında herhangi bir sebeple çocukların basması veya yanlışlıkla butona basılması durumunda kesinlikle sistem aktif olmamaktadır. Kullanmış olduğumuz çift yönlü haberleşme cihazları bunu filtrelemektedir” bilgisini verdi. 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Asansörde kalanlar için özel kurtarma timi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Şubat 2019 tarihinde saat 17 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Asansörde kalanlar için özel kurtarma timi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı