ANKARA HABERLERİ

Apaydın: Verilen destek çay parasına yetmiyor

Hürriyet Haber
11.03.2018 - 15:48Son Güncelleme :

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, 65 yaş ve üstü vatandaşlar, öğrenci, engelli, polis, basın mensubu gibi toplumun farklı kesimlerini ücretsiz ve indirimli taşıyan halk otobüsçülere verilen devlet desteğinin artırılması gerektiğini belirtti.

Hürriyet Haber

Apaydın, “Özellikle yedek parça ve yakıtta KDV indirimi yapılmalı” dedi. Sektöre verilen devlet desteklerinin ilgili yönetmeliğin yayımlandığı 2016’dan beri hiç artırılmadığını hatırlatan Apaydın, şehirlere göre otobüs başına verilen aylık 600-750 ve bin liralık desteklerin güne böldüğünde otobüsçünün çay parası bile etmediğini savundu. Bu kesimlere ulaşım hakkı tanınırken sorumluluğun halk otobüslerine yüklendiğini ileri süren Apaydın, ücretsiz taşınan yolcular için otobüs başına ödenen ücretin kişi başına ve güncel hesaplanması durumunda mağduriyetin ortadan kalkacağını kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Apaydın: Verilen destek çay parasına yetmiyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Mart 2018 tarihinde saat 15 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Apaydın: Verilen destek çay parasına yetmiyor haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı