ANKARA HABERLERİ

Ankara’nın sanat iklimine renk kattı

Hürriyet Haber
18.04.2019 - 16:03Son Güncelleme :

Hacettepe Üniversitesi’nin düzenlediği üç günlük KampüSanat Festivali, önceki gün öğrenci ve akademisyenlerin konteyner alanından Atatürk Anıtı’na yürüyüşüyle başladı. Bugün sona erecek olan festivalin açılışında konuşan Rektör Haluk Özen, “Hacettepe Üniversitesi, Ankara’nın sanat iklimine bir renk katmaya çalışıyor” dedi.

Hürriyet Haber

Hacettepe Üniversitesi’nin Beytepe kampüsünde, Ankaralıları üç gün boyunca sanatla buluşturmak için kapılarını açan KampüSanat Festivali, renkli görüntülere sahne oluyor.

Rektör Prof. Dr. Haluk Özen, üniversitelerin, herkesin yüzünün güldüğü, birlikte bir şeyler yapmanın mutluluğunu yaşadığı yerler olması gerektiğini belirterek, festivalle ilgili şunları söyledi:

“Hacettepe Üniversitesi, Ankara’ya ve ülkeye olan borcunu ödemeye çalışıyor. Ankara’nın sanat iklimine bir renk katmaya çalışıyor. Onun için bu etkinliğe özellikle Ankaralıları da davet ettik.”

Ankara’nın sanat iklimine renk kattı

Anfi duvarlarının tuvale, otobüs duraklarının sahneye dönüştüğü KampüSanat Festivali’nde ayrıca arkeolojik kazılar, tiyatro gösterileri, film gösterimleri ve sanatçılarla söyleşilere kadar birçok etkinlik düzenleniyor.

ÖĞRENCİLERE KAZI ALANI

Hacettepe Üniversitesi’nde oluşturulan arkeolojik kazı alanı, lisans öğrencilerine ilk kazı deneyimini yaşatmanın yanı sıra ilk ve ortaokul öğrencilerini de arkeolojiyle tanıştırıyor. Beytepe kampüsünde kurulan ve KampüSanat Festivali kapsamında açılışı yapılan arkeolojik kazı alanı, lisans öğrencilerine uygulamalı ders yapma olanağı da sağlıyor. Hacettepe Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Sevinç Günel, bu yılki temanın ‘Hitit arkeolojisi’ olduğunu kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Ankara’nın sanat iklimine renk kattı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Nisan 2019 tarihinde saat 16 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ankara’nın sanat iklimine renk kattı haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

24 Haziran 2019, Pazartesi
 • İmsak
  03:18
 • Güneş
  05:14
 • Öğle
  12:56
 • İkindi
  16:54
 • Akşam
  20:28
 • Yatsı
  22:15
Sayfa Başı