ANKARA HABERLERİ

Ankara’nın potansiyeli hobilere dönüşmeli

Murat YILMAZ Fotoğraflar: Mert Gökhan KOÇ
07.06.2018 - 14:42Son Güncelleme :

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a en yakın isimlerden biri olan Ali İhsan Arslan, Hürriyet Haber Koordinatörü Deniz Gürel ve haber ekibine açıklamalarda bulundu. Kamuoyunda ‘Mücahit’ adıyla bilinen AK Parti Ankara Milletvekili ve Ankara 1. Bölge Milletvekili adayı Ali İhsan Arslan, Ankara’da insanların daha iyi vakit geçirebileceği alternatiflerin olması gerektiğini belirterek, “Potansiyel var ama onun hobilere dönüşmesi lazım” dedi. Ankara’daki seçim çalışmaları ve kentle ilgili Hürriyet Ankara’ya değerlendirmelerde bulunan Arslan, şunları söyledi.

Murat YILMAZ Fotoğraflar: Mert Gökhan KOÇ

Ankara’nın potansiyeli hobilere dönüşmeli
ANKARA’YA 24 SAAT AÇIK KÜTÜPHANE

“Alanda yansımalar güzel, milletin siyasete ilgisi güzel. İlçeleri daha önceki seçimlerden daha iyi gördüm. Çok fazla soru ve eleştiri yok. Yollarla ilgili, suyla ilgili, doğalgazla ilgili, altyapıyla ilgili sorun gelirdi, bunları duymadık. Çok ufak tefek sorunlar kalmış, genel olarak bir sorun yok. Ankara’nın sosyal alanda eksiklikleri var. Farklı farklı işlevsel şeyler yapmak gerekiyor. Millet Parkı bunlardan bir tanesi. Açıklandığından itibaren çok fazla ilgi gördü. Bu da artık ülkenin toparlandığını, başka ihtiyaçlar oluştuğunu gösteriyor. Ankara için yapılan başka başka hizmetler var. Mesela Külliye’de yapılmakta olan bir kütüphane var. Avrupa’nın en büyük kütüphanesi olacak. 24 saat Ankaralılara hizmet verecek. 

 ÇOK FAZLA KENDİSİNİ TANITAMAMIŞ

Ankara bulunduğu jeopolitik konumdan dolayı her şeyin kesişme noktası. Karayollarının, tren yollarının kesişme noktası. Turizm açısından biraz sorunu olan bir şehir. Çok fazla kendisini tanıtamamış. Etrafında çok güzel turizm potansiyeli var. Japonlar başta olmak üzere geliyorlar, Esenboğa’ya inip direkt Ürgüp-Göreme tarafına gidiyorlar. Tüm ilçeleri geziyorum. Ankara’nın kuzeyi Karadeniz’e benziyor, yemyeşil harika ilçeler var. Ankara’nın güneyine baktığınızda akıl almaz düz ovalar; buğday, arpa, sebze, meyve alanlarıyla dolu. Türkiye’nin tarımda ikinci büyük şehri. Türkiye’nin ikinci büyük sanayi şehri. Savunma sanayiinde birinci şehir. Enteresan özellikleri olan şehir. Başkent olduğu için diğer şeylerle ilgili olunmuyor. Termal potansiyeli var. Buralar çok gelişecek.

ANKARA KALESİ’NE İLGİ ARTIRILMALI

Ankara’da insanların daha iyi, farklı vakit geçirebileceği alternatif şeyler lazım. Potansiyel var ama onun hobilere dönüşmesi lazım. Daha önce Beypazarı’nda küçük bir restorasyon yapıldı, insanlar oraya gidip gelmeye başladı. Bunun gibi birçok alternatif konseptler üretilmeli. Ankara’da deniz yok ama denize benzer birçok göl ve akarsu var, yeşilliği var. Bu çeşitliliği sağlamak lazım. Sağlandığı zaman ben Ankara’nın çok iyi yere gideceğini düşünüyorum. O da biraz insanların yaşam standartlarını sağladıktan sonra artırdıkları gelirle oluyor. İş oraya gelecek inşallah. Ankara Kalesi’nde çok güzel mekânlar var. Geçmişte, Turgut Özal döneminde, kaleye bir ilgi vardı, şu anda ilgi yok. Onu tekrar artırmak lazım. Hacı Bayram’ın etrafı çok güzel yapıldı oraya ilgileri de artırmak lazım.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Ankara’nın potansiyeli hobilere dönüşmeli hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Haziran 2018 tarihinde saat 14 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ankara’nın potansiyeli hobilere dönüşmeli haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

28 Kasım 2018, Çarşamba
 • İmsak
  06:12
 • Guneş
  07:40
 • Öğle
  12:42
 • İkindi
  15:10
 • Akşam
  17:32
 • Yatsı
  18:56
Sayfa Başı